PRZEDSZKOLE PUBLICZNE W RZGOWIE

DRODZY RODZICE
Płatności za miesiąc LIPIEC przyjmowane są:

10.07.2018  WTOREK  7:00 - 17:00
11.07.2018  ŚRODA  7:00 - 17:00


Wyjątkowo w tym miesiącu można wpłacać już od 03 lipca wtorek

Prosimy pamiętać, że nieobecność dziecka w przedszkolu nie zwalnia rodzica
od dokonania płatności w wyznaczonym terminie !

SÓWKIWYCHOWAWCA:
AGNIESZKA BIADUŃ


POMOC NAUCZYCIELA:
AGNIESZKA KIRSZ
Informacja dla rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola Publicznego w Rzgowie
U wychowawców poszczególnych grup czekają na Państwa deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego na rok szkolny 2018/2019.
Prosimy o odbiór i dostarczenie wypełnionych deklaracji do wychowawców,do dnia 14.02.2018.
Niedostarczenie dokumentów będzie jednoznaczne z skreśleniem dziecka z listy na nowy rok szkolny
.

 My jesteśmy fajne ,,SÓWKI''! Mamy bardzo mądre główki! Chociaż często się trudzimy,To się nigdy nie nudzimy! Kto problem jakiś ma,Niechaj do Nas szybko gna! 5- latki tak to My! Wymyślamy różne gry. Dołącz do Nas jeśli chcesz.U Nas zawsze jest ,,The best''


A to najpiękniejszy dzień w roku, gdzie dzieci wystepują dla swoich rodziców z okazji ich świeta!Chłopcy zaśpiewali dla Mam piosenkę ,, Wymarzona'', a dziewczynki dla swoich Tatusiów zatańczyły układ do piosenki ,,Daddy cool''. Wspólnie dzieci zaśpiewały piosenkę ,,Cudownych rodziców mam'' i....wtedy to polały sie łzy. Po występach był pyszny poczęstunek dla wsystkich.

 Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy sie na poczatku czerwca na spacer do restauracji McDonald. Było pyysznie! Z tej też okazji byliśmy również w figloraju w Manufakturze. 

 W dniu 25.05.2018 r. pojechaliśmy na długo oczekiwana wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Leźnicy Wielkiej. Pokazy, w których uczestniczyliśmy przeszły nasze oczekiwania. Widzieliśmy pokazy lotnicze i spadochronowe, walki polowe, samoobronę itp. Mielismy możliwość obejrzenia wojskowych wozów strażackich i medycznych oraz śmigłowce. Dzieci były zachwycone!!!

26.04.2018 r. odbył się w naszym przedszkolu Festiwal Tańca.Przybyło mnośtwo gości,aby obejrzeć nasze występy. Dzieci  poznały i tańczyły różne style muzyczne. Nasza grupa tańczyła ZUMBĘ. Były nerwy i stres, ale wszystko poszło świetnie! Na koniec wszystkie dzieci z przedszkola zatańczyły układ do utworu Alvaro Soler ,,Sofia''. 

 20.04.2018 r.odbyłasię OLIMPIADA PRZEDSZKOLNA! Wzięły w niej udział przedszkola z naszej Gminy.Mali sportowcy wykazywali się niemałą sprawnością. Wszyscy pokazali, że towarzyszyła im ogromna wola walki, świetna kondycja, postawa fair play i spełniona chęć dobrej zabawy! Było to wydarzenie sportowe, w którym każda drużyna pokazała, że stać ją na wiele. Olimpiada to dla dzieci wielkie przeżycie, a zarazem wspaniała emocjonująca zabawa. Napięcie towarzyszące imprezie odczuwało się na trybunach. Emocje udzielały się wszystkim tym, którzy energicznie kibicowali i wspierali uczestników okrzykami i oklaskami zagrzewającymi do walki.

Witaj Wiosno! - pod takim hasłem odbył się nasz bal! Były konkursy, tańce i wspólna zabawa! Wiosenna moc kolorów dodała Nam szkrzydeł.

,,Poczytaj mi mamo,poczytaj mi tato...''- nasz cykl spotkań z rodziną! Zainteresowanie dzieci - bezcenne!

W związku ze zbliżającymi się świętami, postanowilismy zrobić śniadanie wielkanocne. Poznaliśmy obyczaje świąteczne, a Nasi rodzice przygotowali Nam same pyszności. Bardzo Im za to DZIĘKUJEMY! Zaczeliśmy od pysznego barszczu z białą kiełbasą i jajkiem. Skosztowaliśmy sałatki, wedliny i warzywa. A na deser.....Były makowce , mazurki i wielkanocne babki. Odwiedził Nas również  zajączek z drobnymi prezencikami.

23.03.2018 r. pojechaliśmy do Leoparku. Bawiliśmy się świetnie!

Marzec minął Nam bardzo szybko i intensywnie. Obchodziliśmy urodziny, uczestniczyliśmy w warsztatach ceramicznych i żegnaliśmy zimę!

Nasza grupa wzięła udział w tworzeniu pracy na licytacje, z której pieniążki będą przekazane  na leczenie  psa ,,FIJO''. Uczymy się pomagać innym,nie jesteśmy obojętni na krzywdę!

8  marca świętujemy! Naszym dziewczynom kwiaty rozdajemy!!!Chłopcy przygotowali dla naszych dziewczynek piękne tulipany. Nasze Gwiazdeczki były zachwycone :-)

Zabawa w teatr ? Hmm...czemu nie?! Posłużyły Nam do tego maskotki i inne rekwizyty. Tak naprawdę chodziło o to, by przełamać nieśmiałość. I sie udało!

W piątek 23.02.2018 r. wybraliśmy się do ,,Baśniowej Kawiarenki'' na przedstawienie ,,Lokomotywa''. Po słodkim poczęstunku dowiedzieliśmy, kto to był Julian Tuwim i poznaliśmy jego wiersze, które przeplatały się w spektaklu. Braliśmy  również czynny udział w jednych z nich ,,Rzepka''

To już kolejny raz , kiedy dzieci mogły skorzystać z niepowtarzalnej okazji, aby zobaczyć zierzątka z ZOO Borysew. tym razem odwiedziły Nas jeżyki z Madagaskaru, Szynszyla i ogromna Jaszczurka.

W karnawale same bale! U Nas też były tańce, wspólna zabawa oraz wybór króla i królowej balu!

W dniu 13.02.2018 r. o godz. 10:00, na hali sportowej odbędzie się ,,Bal Karnawałowy''. serdecznie zapraszamy!

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka!!!

 W dniu 23.01.2018 r. o godz. 10:00 na hali sportowej  w Rzgowie odbędzie się uroczystość z okzji Dnia Babci i Dziadka. Serdecznie zapraszamy!

Biały dzień!

Smacznie, zdrowo, kolorowo....

,,Świąteczne spotkanie'' z rodzicami!

Zabawa, prezenty...,,Spotkanie z Mikołajem'' !

W dniu 19.12.2017 r.(wtorek) o godz. 16:00, w naszej grupie odbędzie się przedstawienie ,,Spotkanie świąteczne''. Zapraszamy serdecznie wszystkich rodziców!

MIKOŁAJKI

 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MISIA

Zajęcia otwarte z rodzicami!

Zabawa, relaks, nauka...mały mix

W kinie.

Nasze prace...

BAL JESIENI

Pysznie, zdrowo , owocowo...!

DZIEŃ CHŁOPAKA

W Palmiarni...

URODZINY W NASZEJ GRUPIE. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Zdrowe śniadanie

Dzień Przedszkolaka

Zabawy na świeżym powietrzu.